جلسه هماهنگی جشنواره مجازی # خانه به دور از کرونا در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد
آوریل 26, 2020
آغاز فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری و نگارخانه‌های استان تهران از اول اردیبهشت
آوریل 27, 2020

معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به مناسبت روز بزرگداشت سعدی پیامی را صادر کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مرضیه محرابی معاون امور فرهنگی و رسانه ای این اداره کل به مناسبت یادروز استاد شعر و سخن، سعدی شیرازی پیامی را صادر نمود.

متن این پیام بدین شرح است:

 سعدی ستاره ای تابناک است که دیرگاهی بر این سرزمین و در ذهن و زبان مردمانش خوش درخشیده است. سعدی این ابر سخن ایران زمین، یگانه ای است بی همتا که در تمامی آثارش شور و شادی موج می زند و شور شعرهایش نه تنها ایران زمین، که در فراسوی مرزها، جهانیان را شیفته خود کرده است. شباهت قابل توجه بین فارسی امروزی و زبان سعدی، نشان دهنده تأثیر انکار ناپذیرش بر زبان فارسی است.

البته اشعار و سخنان نغز و شیوای شیخ اجل، دارای مفاهیم و مضامین والای اخلاقی و انسانی نیز می باشد که انسانها را در همه سختی ها و مشکلات روزگار دعوت به یاری یکدیگر می نماید و در این دوران سخت جهانیان در مبارزه با ویروس کشنده کرونا، کلام و پیام الهام بخش سعدی عظمت شخصیت وارسته و عمق اندیشه انسانی او را شایسته الگوپذیری مردمان دنیا نموده است.

بنی آدم اعضای یکدیگرند       که در آفرینش زیک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار    دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی    نشاید که نامت نهند آدمی

اینجانب سالروز خجسته شاعر بزرگ همه دوران “سعدی صاحب سخن” را به کلیه اصحاب فرهنگ و هنر و دوستداران ادبیات تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

admin-b-1
admin-b-1
بنیاد فرهنگی و هنری شهید همت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام جشنواره عزم باورها