آغاز فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری و نگارخانه‌های استان تهران از اول اردیبهشت
آوریل 27, 2020
اولین جلسه رسیدگی به تخلفات ناشران استان تهران برگزار شد
می 10, 2020

دکتر فقهی زاده درصورت برگزارنشدن نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در سال ۹۹ فعالیت های قرآنی متعددی را در کشور سامان خواهیم داد

معاون قرآن و عترت وز فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حمایت از موسسات فرهنگی قرآن وعترت گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا و به بار آمدن خسارات متعدد، مکاتبات و هماهنگی هایی صورت گرفته است که امیدواریم به تخصیص بودجه و اعتبارات قابل توجه در این زمینه منجر شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فقهی زاده در جلسه هماهنگی برنامه های این معاونت ویژه ماه مبارک رمضان گفت : از همان روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا و بدون فوت وقت ، ستاد فرهنگی  ” اقدامات مقابله با کرونا ” را در داخل معاونت  تشکیل دادیم و فعالیت در فضای مجازی را شروع کردیم و با اجرای طرح ” خانه های نورانی ” اولین تجربه فعالیت مجازی قرآنی را در فضای کرونایی از ابتدای سال 99 رقم زدیم ؛ الحمدلله گام نخست این طرح با موفقیت در پایان فروردین ماه به پایان رسید و هم زمان با ماه مبارک رمضان، دومین مرحله از این طرح را ادامه خواهیم داد.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشریح برنامه های معاونت ، به لغو نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت : همانطورکه قبلا اعلام کرده ایم، با توجه به پروتکل وزارت بهداشت و شرایط ویژه کشور امسال امکان برگزاری نمایشگاه بین المللی قران وجود ندارد و در این خصوص اعتباری نیز به معاونت تخصیص داده نمی شود .

دکتر فقهی زاده همچنین در خصوص اعلام زمان حمایت از موسسات قرآنی گفت: علی رغم مشکلات اعتباری موجود، ان شاءالله تا قبل ازپایان خرداد ماه 99 نسبت به پرداخت حمایت از فعالیت های آموزشی  موسسات قرآنی در حد مقدورات اعتباری اقدام خواهیم کرد. 

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا نمی توان از اعتبار نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در سال 99  برای طرح های حمایتی موسسات  استفاده کرد؟ گفت : دریافت اعتبار برای هر طرح و برنامه ای منوط به تصویب آن در شورای طرح و برنامه وزارتخانه و برگزاری آن است، طرح ها و برنامه های دیگری عمدتاً در حوزه فعالیت های قرآن و عترت در عرصه فضای مجازی در معاونت و ادارات کل استانی پیش بینی شده است که نیاز به تامین اعتبارات لازم دارد .

 فقهی زاده همچنین در باره جبران خسارات وارده به موسسات قرآنی که در اثر شیوع ویروس کرونا متضرر شده اند، گفت :

 از طرف دیگر به دنبال شیوع ویروس کرونا و به بار آمدن خسارات متعدد در حوزه فعالیت های قرآنی مردمی ، مکاتبات و هماهنگی هایی از طرف معاونت برای حمایت از موسسات قرآن و عترت صورت گرفته است که امیدواریم به تخصیص بودجه و اعتبارات قابل توجه در این زمینه منجر شود؛ معاونت قرآن و عترت به محض حصول نتیجه جزییات آن را اعلام خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام جشنواره عزم باورها