استاد حوزه علمیه: امام باقر(ع) ترکیب دنیاداری و دین‌داری را به زیباترین شکل نشان دادند
جولای 28, 2020
نخستین جشنواره راویان حماسه برگزار می‌شود
آگوست 9, 2020

تبیین عملیاتی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در یک کتاب

کتاب «راهبردهای رهبری» تبیین عملیاتی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به قلم ابراهیم جداوی منتشر شد.

ابراهیم جداوی نویسنده کتاب «راهبردهای رهبری؛ تبیین عملیاتی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره این اثر اظهار داشت: کتاب «راهبردهای رهبری»، با هدف تبیین عملیاتی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در ۷ فصل به همت مجموعه شناخت رهبری از سوی انتشارات پرناک، روانه بازار کتاب شد.

وی ادامه داد: این کتاب پس از مقدمه، در هفت فصل: «راهبردهای علم و پژوهش، معنویّت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی روابط خارجی مرزبندی با دشمن، و سبک زندگی» و ۱۷۶ صفحه، به صورت خود جوش و جهادی نگاشته شده است.

جداوی خاطر نشان کرد: هدف این کتاب آن است که متن بیانیه را از زبان مقام معظم رهبری شرح و تفسیر کند تا در دام تحلیل‌های تحمیلی و یا ابهام‌های متنی نیفتیم؛ به همین دلیل تمرکز نگارش در این کتاب بر روی سخنان معظم له است.

این مؤلف تصریح کرد: توصیه‌های هفتگانه حضرت آیت الله خامنه‌ای در بخش پایانی بیانیه، نقشه راه انقلاب اسلامی برای ایجاد ایران ِمستقل، پیشرفته و مقتدر است که باید جزءبه جزء آنها مبنای عمل و مطالبه جوانانِ فعال در بخش‌های مختلف کشور قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: الزامات مطرح شده توسط رهبر انقلاب در زمینه تحقق تمدن نوین اسلامی، راهبردهایی است که راهِ‌گذار از وضع موجود به وضع مطلوب را نشان می‌دهند. به بیان دیگر سعی ما بر این بوده است که راهکارهای رهبر انقلاب را تدوین و به جوانان و دغدغه‌مندان برای آماده‌سازی خود و کشور برای ظهور امام زمان (عج) تقدیم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام جشنواره عزم باورها