یازدهمین چاپ «ذوالفقار» منتشر شد؛ خاطرات شفاهی سپهبد شهید قاسم سلیمانی؛ از دفاع مقدس تا دفاع از حرم
آگوست 15, 2020
اگر برای هیأت‌تان جا ندارید، این خبر را بخوانید
آگوست 18, 2020

معاونت فرهنگی وزارت ارشاد که مسؤول اطلاع‌رسانی کم و کیف اجرای طرح تابستانه کتاب است، گزارش فروش خود را از توئیت وزیر تهیه می‌کند! صالحی به تازگی اعلام کرده است که طرح تابستانه کتاب فروش ۱۳۲ میلیارد ریالی داشته است.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، سید عباس صالحی در جدیدترین توئیت در صفحه شخصی خود با گزارشی از فروش طرح تابستانه کتاب نوشت: در تابستانه کتاب از ۱۸ مرداد تا دیروز ۱۳۲ میلیارد ریال به تعداد ۳۲۸۴۶۶ کتاب فروش رفته است.

در متن توئیت سیدعباس صالحی آمده است: «در تابستانه کتاب از ۱۸ مرداد تا دیروز ۱۳۲ میلیارد ریال به تعداد ۳۲۸۴۶۶ کتاب فروش رفته است.

‏تابستانه کتاب پس از طرح بهاره، تنفس کتاب در ایام تنگنای کرونایی است. 

معاونت فرهنگی در حداقل زمان پس از پایان طرح، یارانه تعهدی را به کتابفروشان پرداخت کند.»

طرح تابستانه کتاب از ۱۸ تا ۳۰ مرداد در کتابفروشی‌های منتخب سراسر کشور برگزار می‌شود. در این طرح بیش از ۷۰۰ کتابفروشی مشارکت داشته و به مخاطبان کتاب با تخفیف ۲۰ درصد ارائه می‌کنند که استان تهران با ۱۱۵ کتابفروشی، اصفهان با ۸۵ کتابفروشی و خراسان رضوی با ۸۱ کتابفروشی بیشترین مشارکت را از آن خود کرده‌اند.

این طرح که با شعار «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» از ۱۸ مردادماه آغاز و تا ۳۰ مرداد ادامه خواهد داشت، سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۱۵۰ هزار تومان است و مخاطبان با در دست داشتن کارت ملی مجاز به خرید هستند.

در «تابستانه کتاب ۹۹» به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها فراهم شده است.

با مراجعه به سایت tarh.ketab.ir می‌توانید از لیست کتابفروشی‌های عضو این طرح باخبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام جشنواره عزم باورها