امام حسین (ع) برای اتمام حجت بر مردم کوفه، از مدینه خارج شد
سپتامبر 2, 2020
چاپ دو کتاب تاریخ شفاهی از رزمندگان دفاع مقدس و دفاع از حرم
سپتامبر 9, 2020

وبینار بررسی نقش بانوان در گسترش فرهنگ عاشورا برگزار می‌شود

وبینار «بررسی نقش و جایگاه بانوان در گسترش فرهنگ عاشورا» امروز چهارشنبه همزمان با بیستمین روز محرم ۹۹ در فضای مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، وبینار «بررسی نقش و جایگاه بانوان در گسترش فرهنگ عاشورا» همزمان با بیستمین روز از ماه محرم‌الحرام ۱۴۴۲، امروز چهارشنبه ۱۹ شهریور در فضای مجازی برگزار می‌شود.

این‌وبینار با همکاری اداره ‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشورِ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ساعت ۱۷ به وقت تهران (۱۸ به وقت دهلی‌نو) امروز چهارشنبه ۱۹ شهریورماه، همزمان با نهم سپتامبر ۲۰۲۰ و بیستم محرم‌ ۱۴۴۲، با حضور سیده بلقیس فاطمه حسینی استاد بازنشسته دانشگاه دهلی، فرزانه اعظم لطفی مؤلف و محقق زبان و ادبیات اردو و عضو هیأت علمی دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران و نغمه مستشار نظامی مؤلف، شاعر و پژوهشگر شعر و ادب پارسی و دبیر محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.

«جایگاه حضرت زینب(س) در مراثی کشور هندوستان» توسط سیده بلقیس فاطمه حسینی، «فرهنگ عاشورا در میان زنان هندوستان» توسط فرزانه اعظم لطفی و «نقش و جایگاه زنان عاشورایی در شعر و ادب معاصر ایران» توسط نغمه مستشار نظامی؛ موضوعات و مباحث برنامه‌ریزی شده برای ارائه در این‌نشست هستند.

علاقه‌مندان برای شرکت در وبینار «بررسی نقش و جایگاه بانوان در گسترش فرهنگ عاشورا» می‌توانند از پیوند(https://www.skyroom.online/ch/tehranpl.ir/mahafel) استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام جشنواره عزم باورها