جاماندگان اربعین با دیدن این عکس آرامش می‌گیرند‌ + فیلم
اکتبر 5, 2020
«کوهستان آتش» به بازار آمد/پنجمین کتاب از حماسه ۲۷
اکتبر 27, 2020

انتشار اثر جدید حجت‌الاسلام حاجی علی‌اکبری/شرح گوهری درخشان از دریای صحیفه سجادیه

کتاب «تمنای کمال» با هدف شرح دعای مکارم‌الاخلاق از صحیفه سجادیه از سوی دفتر نشر معارف منتشر و روانه کتابفروشی‌های سراسر کشور شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کتاب «تمنای کمال» به تازگی از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

«تمنای کمال» که با موضوع شرح دعای مکارم‌الاخلاق از صحیفه سجادیه است، چکیده‌ای از مجموعه برنامه‌های تلویزیونی حجت‌الاسلام محمدجواد حاجی‌علی‌اکبری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، است که به همت حامد رمضانعلی جمع‌آوری و تدوین شده است.

این اثر شامل بخش‌های متعدد و مجزایی است. هر بخش از این کتاب نیز شامل مفاهیم هر فراز از دعای شریف مکارم‌الاخلاق است که با زبانی ساده بیان شده است.

امام سجاد (ع) , نشر معارف , کتاب و ادبیات , کتابفروشی‌ها ,

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: صحیفه سجادیه مانند بوستانی است که در آن از همه نهال‌ها و گل‌ها و شکوفه‌های بندگی یافت می‌شود. برای همه حالات و لحظات و برای اقشار و اصناف متنوع بندگان و برای همه جا و همیشه زندگی، مومن و سالک را میهمان خوان پرنعمتش می‌کند. صحیفه سجادیه، مکتب انسان‌سازی و مدرسه تربیت و کتاب شفای روح و جان و نقشه سعادت و خوشبختی زندگی انسان تا همیشه تاریخ است.

با همین ادعیه نورانی بود که حضرت سیدالساجدین(ع) پرده‌های غفلت و ناآگاهی را کنار زد و زنگارهای ظلم و ستم و غلفت را زدود و دل‌ها و مردم را آماده پذیرش معارف امام باقر(ع) و امام صادق(ع) ساخت و پر واضح است که این کتاب دارالشفایی جاودانه برای همیشه زندگی انسان است؛ چرا که زبان آن زبان فطرت، جوهره آن عرض فقر و نیاز و ثمره آن آرامش در پرتو بندگی است.

دعای مکارم‌الاخلاق که بیستمین دعا از ادعیه پنجاه و چهارگانه این کتاب بزرگ و قدرناشناخته است، گوهری درخشان از دریای صحیفه سجادیه است که از جان پاک و زبان مطهر آن دردانه عبودیت تراوش کرده است.

دعای مکارم‌الاخلاق دریایی از مفاهیم والای ارزشی و اخلاقی و عرفانی و تربیتی را با زیباترین واژه‌ها، استوارترین جمله‌ها، ظریف‌ترین ترکیب‌ها و عمیق‌ترین معانی بیان می‌کند.

«تمنای کمال» توسط دفتر نشر معارف در 256 صفحه و با قیمت 35 هزار تومان منتشر شده و در فروشگاه‌های پاتوق کتاب و کتابفروشی‌های جبهه انقلاب سراسر کشور در دسترس علاقه‌مندان به کتاب است.

admin-b-1
admin-b-1
بنیاد فرهنگی و هنری شهید همت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام جشنواره عزم باورها