انتشار سفرنامه رهبر انقلاب به کرمان پس از ۱۵ سال/ آنچه «قزوه» از حاج قاسم در کتابش آورده است
نوامبر 2, 2020
شکست حصر سوسنگرد به روایت سردار حیدرخانی
نوامبر 16, 2020

رمان جدید سعید تشکری درباره نایبان امام زمان چاپ شد

کتاب «چهارفانوس» نوشته سعید تشکری درباره چهار نایب خاص امام زمان (عج) توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «چهارفانوس» نوشته سعید تشکری درباره چهار نایب خاص امام زمان (عج)، به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.

یکی از سنت‌های ائمه شیعه معرفی رابط و نماینده معتمد برای ارتباط شیعیان با رهبرشان است که اوج این تجربه در زمان غیبت صغری امام زمان (عج) دیده شد. نمایندگان خاص حضرت ولی عصر (عج) چهارتن بودند که سازمان عظیم ارتباطی شیعیان را مدیریت می‌کردند. این‌افراد در فرهنگ شیعه به «نُوّاب اَربَعه» معروف‌اند.

نواب اربعه، به چهار نماینده خاص امام مهدی (عج) در عصر غیبت صغری گفته می‌شود که واسط امین میان شیعیان و امام غایب بودند. اولین آنها از اصحاب باسابقه و مورد اعتماد امامان پیشین بوده و پس از فوت، یکی پس از دیگری، از طرف امام زمان (عج)، با معرفی نایب پیش از خود شناخته می‌شدند. این چهار نفر مدت ۷۰ سال، نیابت امام زمان (عج) را عهده‌دار بودند و با مدیریت یک شبکه گسترده انسانی، پل ارتباطی میان شیعیان و امام در دورترین شهرهای اسلامی بودند.

«چهار فانوس»، داستانی است که سعید تشکری در چهار فصل به روایت بخش‌هایی از زندگی نمایندگان خاص امام زمان (عج) و زوایای پنهانی آغاز عصر غیبت و فضای بحث‌برانگیز نیابت ایشان پرداخته است. در این اثر سعی شده آن جامعه چندلایه در قالب داستان به تصویر کشیده شود.

این‌کتاب به‌تازگی با ۲۶۷ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۴۴ هزار تومان از چاپخانه خارج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام جشنواره عزم باورها